Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Bursa’nın yeni cazibesi ‘Macera Bursa’

Bursa'da Osmangazi Belediyesi tarafından kente kazandırılan Macera Bursa, yakın bir zamanda hizmete açılmasına rağmen kısa sürede şehrin gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sırayı aldı.
Haber Giriş Tarihi: 18.08.2022 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2022 15:10
https://www.igfhaber.com
kapak resmi

BURSA (İGFA) - Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler Mahallesi’nde 50 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Macera Bursa, 19 farklı oyun etabının yer aldığı adrenalin parkı, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve 34 farklı türden 233 bin çiçek ile oluşturulan bahar bahçesi ile şehrin yeni cazibe merkezi oldu.

Dev tesis, zipcoaster, zipline, serbest düşüş, tırmanma duvarı, macera ip parkuru, oryantiring, ip parkuru gibi bölümleri ile macera ve adrenalin tutkunlarına spor ve eğlenceyi bir arada yaşatırken, 34 farklı türden 233 bin çiçeğin bulunduğu devasa bir çiçek bahçesi ile de ziyaretçilerine şehrin stresinden uzak, rahat nefes alacakları huzurlu bir ortam sunuyor.

Geçtiğimiz ay Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katıldığı törenle hizmete açılan Macera Bursa, kısa süre içerisinde şehrin gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sırayı aldı. Her gün binlerce kişinin geldiği Macera Bursa’nın güzelliğini duyan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın davetlisi olarak Bursa’nın bu cennet köşesini ziyaret etti.

“KENTE BÜYÜK DEĞER KATTI”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kente büyük değer katan Macera Bursa’yı gezdirerek dev tesis hakkında Rektör Prof. Dr. Kılavuz’a bilgiler verdi.

Spor ve eğlencenin buluştuğu Macera Bursa’nın şehrin yeni buluşma noktası olduğunu belirten Başkan Dündar, “Bursa manzarasını izleme fırsatı sunan seyir terası, günün her saati ziyaretçilerine farklı bir heyecan yaşatıyor. Ayrıca içerisinde 34 farklı türden 233 bin çiçeğin bulunduğu devasa bir çiçek bahçesi tesis içerisinde yer alıyor. Bursa’nın simge yapılarından Irgandı Köprüsü ve Somuncu Baba Fırını ile Hacivat-Karagöz, Zürafa, Sincap, Kuğu, müzik enstrümanları gibi 20 farklı figürün bulunduğu 6 bin metrekarelik tematik park ile de Bursalılara şehrin stresinden uzak, rahat nefes alacakları huzurlu bir ortam sunuyoruz” dedi.

Macera Bursa’nın açıldığı günden itibaren vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünün altını çizen Başkan Dündar,  vatandaşları en güzel hizmetleri ile buluşturmak için bilimsel olarak üniversite ile çalışıp, halkımızın hizmetine sunduklarını söyledi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz ise, Macera Bursa’nın Osmangazi’nin şanına yakışır bir mekân olduğunu kaydetti.

Dev tesisi çok beğendiğini dile getiren Prof. Dr. Kılavuz, “İnsanların çocukları ile birlikte ailecek ziyaret edebilecekleri, gezerken binlerce çiçeğin sunduğu renk ahengine kendilerini kaptırabilecekleri çok güzel bir mekân olmuş. Tasarımı, peyzajı ve macera tutkunlarına heyecan veren parkurları ile topyekûn güzel bir dinlenme alanı ortaya çıkmış. Tasarlayan, uygulamaya koyan ve halkın hizmetine sunan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a ve emeği geçen herkese üniversitemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.