Hava Durumu

ARKON'dan Bursa'da yüzyılın buluşması!

Bursa'da Artvinlilier Konfederasyonu (ARKON) tarafından düzenlenen 'STK'ların büyük buluşması'nda AB fonlarının şehre doğru aktarılması yönünde güç birliği yapılması gerektiğini belirterek, birliktelikle bu fonların Bursa'ya kazandırılarak gençlere ve kadınlar istihdam oluşturmak için esaslı projeler üretilmesi yönünde çağrıda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2024 16:53
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2024 16:53
Kaynak: İGFA
ARKON'dan Bursa'da yüzyılın buluşması!

BURSA (İGFA) - Artvinliler Konfederasyonu tarafından düzenlenen "STK'ların Büyük Buluşması" organizasyonuna 120 sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Bursa'da Atatürk Merinos Kongre Kültür Tesislerinde GölPark'ta biraraya gelen Artvinlilerin organizasyonuna, belediye yönetimleri ve siyasi partilerinin temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi.

ARKON Genel Başkanı Fetanet Yıldırım; kendilerinin siyasetçi değil, milletin gerçek vicdanı olan STK temsilcileri olduğunun altını çizerek, "Ülkemize ve Bursamıza hizmet etmeye yüreklerini adamış fertler olarak bugüne kadar her platformda dillendirdiğimiz ama 22 yıldır sadece birkaç tatlı sözün dışında vaat edilemeyen konuyu tekrar gündeme getirmekte fayda var. Büyükşehir'de hemen hemen her noktada mutabakat sağlanarak kurulan daire başkanlıkları STK'lardan bugüne kadar esirgenmiştir. Oysaki ilimizde 8 bin STK'nın kendi öz imkanları ile varlığını sürdürmeye çalıştığı bilinmektedir. Öyleyse daire başkanlığı bir ihtiyaçlıktan öte zaruriyet noktasına kavuşmuştur" dedi. 

Yıldırım, AB fonlarının da Bursa'ya doğru aktarılmadığını belirterek, "15 milyar Euro'luk fona doğru projeler gitmediği için biriken paralar Türkiye dışındaki ülkelere payanda olmuştur. Güç birliği oluşturarak bu fonu Bursa'ya getirtip işsiz gençlere, kadınlara istihdam oluşturacağız. Gelin bu yüzümüze doğru esaslı projeler üreterek omuz verin" çağrısında bulundu.

Kaynak: İGFA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.