Hava Durumu
Haber Giriş Tarihi: 23.11.2021 11:39

İzmitli cimnastikçiler kürsüyü kaptırmadı

İzmit Belediyespor Artistik Cimnastik Takımı, İstanbul’da düzenlenen Kulüpler Arası Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

KOCAELİ (İGFA) - Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından 19-21 Kasım tarihleri arasındaİstanbul’da Kulüpler Arası Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Şampiyonaya iddialı bir şekilde hazırlanan ve başarıyla dönmek üzere İstanbul’a gidenİzmit Belediyesporlu sporcular kürsüyü kimseye kaptırmadı.

Beren Taşkın, Ada Akan, Viyan Aktaş, Buğlem Ercan ve Zeynep Yağmur Örücü’den oluşan İzmit Belediyespor Artistik Kız Cimnastik Takımı, Türkiye şampiyonasında zirvenin sahibi oldu. Kürsünün en üst basamağına kurulan başarılı sporcular ferdi yarışlara da damgasını vurdu.

Takım olarak Türkiye’nin en iyisi olan artistik cimnastikçiler, antrenörTolga Havuç nezaretinde katıldıkları müsabakalarda ferdi olarak da atlama beygiri, kız paraleli, denge, yer ve asimetrik paralelde boy gösterdi.

Bireysel performanslarıyla da göz dolduran cimnastikçilerden Beren Taşkın ve Ada Akan şampiyonada birinciliği paylaşırken, Viyan Aktaş ikinci, Buğlem Ercan üçüncü, Zeynep Yağmur Örücü de dördüncü oldu.

Kaynak: www.igfhaber.com