igf2
İGF1
Seda Köktener

Seda Köktener

Yaşanası bir şehir Muğla

Merhabalar…

Öncelikle tüm okurlarımızın yeni yılını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.

Kendimi tanıtmak gerekirse; ben Seda Köktener. Muğla İnternet Gazetecileri Derneği başkanı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu denetim kurulu üyesi, İnternet Gazetecileri Federasyonu genel başkan vekili ve teşkilatlardan sorumlu başkanım. Muğla’nın Fethiye ilçesinde SED MEDYA bünyesinde Gerçek Fethiye Gazetesi, Dost Gazetesi, FRT Televizyonu, FRT Radyo, Fethiye Aktüel Magazin dergisi, www.dostgazetesi.com, www.gercekfethiye.com ve www.sondakika48.com adlı sitelerin sahibiyim.

İlimiz hakkında bilgi vermem gerekirse; Muğla 1 büyükşehir ve 13 ilçeden oluşmaktadır. Bunlar; Büyükşehir (CHP), Menteşe (CHP), Fethiye (CHP), Milas (CHP), Bodrum (CHP), Marmaris (CHP), Datça (CHP), Dalaman (AKP), Köyceğiz (AKP), Seydikemer (AKP), Kavaklıdere (AKP), Ula (AKP), Ortaca (MHP) ve Yatağan (AKP)’ dır. 7 Milletvekili ile temsil edilen Muğla’nın dağılımı 2 AKP 4 CHP ve 1 İYİ Partili vekillerdir.

983 bin nüfusa sahip olan Muğla yaz aylarında 3 milyona yaklaşmaktadır. 12.974 km yüzölçümüne ve 1479 km sahil bandına sahiptir. Birçok koya sahip olan Muğla 30’a yakın ören yeriyle de turizm anlamında gelişmiş ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan bir il’dir. Pandemi dönemini en hafif şekilde geçiren Muğla aynı zamanda yöresel ürünleriyle de göz önünde olan bir şehirdir. Mimari anlamda çok katlı olmayan ve doğal güzelliklerini koruyan şehir kışları sakin yazları ise hareketli bir il’dir. Seydiler halısı, balı, organik ürünleri, mandalinası, domatesi, babadağı yamaç paraşütü ve muhteşem doğasıyla yaşanası bir şehir’dir Muğla.

Birçok ildeki basın organından daha fazlasına sahip olan Muğla; 25 günlük gazete, 6 haftalık gazete, 6 televizyon kanalı, 9 radyo ve 59 web sitesiyle yayın hayatını sürdürmektedir.

Bu kısa bilgiler sayesinde sizlere Muğla ilimizi tanıtmış oldum.

İGF HABER ve İGF HABER AJANSI (İGFA) olarak önümüzdeki dönemde hep beraber güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bu anlamda tüm okurlarımıza sağlıklı yıllar dilerim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar