igf2
İGF1
Mehmet Uzel

Mehmet Uzel

Seçilmiş ve Seçileceklerin Örnek Alacağı Bir İnsan Palancıoğlu

Seçilmiş ve Seçileceklerin Örnek Alacağı Bir İnsan Palancıoğlu

Bu yazımız, bir vilayetimizde hizmet için seçilmiş bir şahsın; dünya insanlığının ibret alacağı örmek ve destansı bir hikayesini ele alıyor. Umarım sizler de gönüllerinize adını yazarsınız…

Bu şahıs; Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde belediye başkanı seçilen Dr. Mustafa PALANCIOĞLU.

Kayseri belediyecilik hizmetinde 3’e ayrıldı ve büyükşehir oldu.14 Aralık 1988 tarihinde, 3508 sayılı yasa ile Kayseri Belediyesi, ‘büyükşehir’ statüsüne alındı ve aynı yasa ile Melikgazi ve Kocasinan isimli iki yeni belediyenin kurulması kararlaştırıldı ve kuruldu.
O günden günümüze kadar her gelen elinden geldiğince hizmet yaptı ama şimdilerdeki gibi değil.

Ne acıdır ki; aldatılmış bir nesiliz biz. Kendimizi ifade etme problemimiz ömür boyu sürecek. Yapmak istediklerimizle, yaptıklarımız arasında gidip geleceğiz, lütfen bu cümleyi okuduktan sonra biraz düşünün;

Hep kendi hikayemizin kahramanı olmayı istedik, hep en iyisi bizim olsun, hep bizim düşüncemiz geçerli olsun diye taklalar attık...

Ne kadar acıdır ki.  
Canı yanmış, hiç değer verilmemiş, aldatılmış bir nesiliz adeta kör bir kuyuda yaşamaya devam ediyoruz. ARTIK YETER

“Kendimizi ifade etme problemimiz ömür boyu sürecek. Yapmak istediklerimizle yaptıklarımız arasında gidip geleceğiz”…

Halen aldatılıyoruz, halen inanmaya zorlanıyoruz, işte bunun adına da siyaset diyorlar.

BIRAKIN… BIRAKIN İNSANLARIN GELECEĞİ İLE OYNAMAYI, ALAY ETMEYİ BIRAKIN.

Çalışın; ama adam gibi çalışın…

Kayseri tarihinde memleketine hiçbir menfaat gözetmeden hizmet eden insanlar vardı, onların hepsini rahmetle yad ediyorum. Şimdi ise mutlaka çıkar kaygıları güdülerek yapılan işler hiç kimseye fayda sağlamıyor.

NE MUTLU Kİ;

KAYSERİ; belediye hizmetlerinde bir çığır başlattı. Bu çığırı yüreği, bileği, imanı, vatan, memleket sevdasının özünü teşkil eden katıksız hizmet düşüncesi ile bir kardeşimiz, belediye başkanı olarak günümüzde yapmaya gayret ediyor.

Bu insan; benim anlayışımda, insanlık, vatanperverlik ve kendinde hissettiği görev şuuru ile günümüzde hiç görülmeyen bir azim ve fedakarlıkla çalışmaktadır.

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI…

Sayın Mustafa PALANCIOĞLU

Mutluyum, kendim için değil, gelecek nesiller için mutluyum. Makam mevki sarhoşu olmadan benim doğup büyüdüğüm, 800 yıllık aile tarihine sahip olduğum canım memleketime değerli bir insan aşk ile hizmet ettiği için mutluyum.

BU GÜNE KADAR NE ACI Kİ…

Kayseri hep soyuldu, talan edildi, paylaşıldı, parası olanlarla kullanılanlar arasında parsel parsel paylaşıldı ve bunun adına imar dediler.

“ ÜÇ GÜNLÜK DÜNYADA İNSAN DÜŞMANLIĞI “

Kimilerinin yandaşlığı, kimilerinin aşırı çıkar sevdası, kimilerinin ‘malım değerlensin de başkası ne olursa olsun’ oyunları, hatta belediye başkanlarıyla gizlice görüşüp alçakça yaptıkları menfaat paylaşımları, bir memleketin göz göre göre soyulması ve aniden servet sahibi olmaları

ARTIK BİTSİN.

SENİN GÖNÜLDEN KUTLARIM “PALANCIOĞLU”

Ulusal ve Uluslararası birçok bilimsel yayın, ödül ve plakete sahip olan Sayın Mustafa Palancıoğlu

Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Orta Anadolu Kalkınma Ajansı genel sekreterliği görevine atandı. Palancıoğlu görevi kapsamında Kayseri, Sivas ve Yozgat il ve ilçelerinin kalkınma planlarının hazırlanması, kamu ve özel sektör kurum projelerinin finansmanı ve uygulanması, bölge potansiyellerinin harekete geçirilmesi ve tanıtılması için yoğun faaliyetler yönetti.
Böylesi bir erdemi KAYSERİ çok şanslı olduğu için bulmuş..

Milletim, memleketim ve Kayseri’de yaşayacak olan gençliğim adına

GÖZÜN AYDIN KAYSERİM… GÖZÜN AYDIN EY AZİZ ERCİYES… GÖZÜN AYDIN SEVGİLİ MEMLEKETİM, SEN SAHİPSİZ DEĞİLSİN ARTIK. Peygamber (SAV) efendimizin adını taşıyan bir hizmetkarın var.

NE MUTLU SANA KAYSERİ..

NE MUTLU SANA PALANCIOĞLU

Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Selam ve dualarımla

Burada sözü gazeteci dostum Mustafa İslamoğlu’na bırakıyorum; KAYSERİ’NİN RUHUNA UZANAN YÜREKLİ EL DR.MUSTAFA PALANCIOĞLU’NU ANLATIYOR...

- Bu makalede anlatmaya çalışacağım insan; Kayseri’nin “gambur Osman” Rahmetli Osman KAVUNCU’dan sonra Kayseriye ruh veren sevda katan bir gönül eri, KAYSERİ sevdalısı bir yiğit, adının sahibi bir insan..

Peygamber efendimiz (SAV) adını taşıyan benim de adaşım değerli hemşerim Sayın Mustafa PALANCIOĞLU’nu sizlere birde benim gözlemlerimle arz etmek istedim.

Yukarıda kurduğum cümleler bir övgü değil bu şahsın gerçek kişiliğidir. Çok değerli kardeşim, arkadaşım, meslektaşım Türk basın dünyasına adını yüreği ile yazdıran insan sevgili dostum, Gazeteci / Yazar Mehmet UZEL Sayın PALANCIOĞLU’nu anlatırken aşağıdaki satırlarda çok içtenlikle dile getiriyordu. Lütfen düşünerek okuyunuz. 

Mehmet UZEL ANLATIYOR: 

Değerli Kayserililer; Kayseri’yi kucaklayan bir belediye başkanına kavuştunuz gözünüz aydın… 

Yılların gazetecisi ve Kayseri’nin öz evladı olarak Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa PALANCIOĞLU’nu, takip etmekten zorlanıyorum… Melikgazi’de girmediği sokak bırakmıyor. Onu makamında çok az görebilirsiniz, çünkü hep halkın arasında oluyor. Hani arada kıskandığım da olmuyor değil” diye devam ediyordu…

Sn. Mehmet UZEL’in ağzından dinleyelim.. .

Kardeşim kesinlikle mükemmel giyiniyor, yakışıklık da var. Yakışıklık olarak benim yakışıklığımı gölgeliyor. Bunlar benim şahsi fikrim değil, geçtiğimiz günlerde Kayseri’ye gelen bir grup televizyoncu ve gazeteci arkadaşların gözlemleri.. 

Yabancı basın mensubu gazeteci arkadaşlarla yaptığım sohbette, ”Sayın başkan Melikgazi’de son dönemlerde yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Çok yakında parksız mahalle kalmazsa inanın ki şaşırmam. Biliyorsunuz Kayseri halkı kolay kolay sevmez, sevince sevdiğinden kolay kolay vazgeçmez. Kayseri dışından gelen gazeteci dostlarımız, vatandaşa sormuş: ”Melikgazi halkı, Mustafa Palancoğlu’nu neden seviyor’ diye.  Yapılan kamuoyu araştırmalarında halkın içinde büyüklerle büyük, çocuklarla çocuk onları kucağından indirmeyen Palancıoğlu,nun neden halk tarafından sevildiğini baştan sona anlatıyor. Bu halk böyle kendisine hizmetkar olacak yöneticileri istiyor. Gazeteci dostlarımızın söylediği gibi, Melikgazi ilçesinde yaşayan 700 bine yakın insan çok şanslı, yaptığı hizmetleri artık sadece Kayseri Halkı değil, Türkiye ye örnek olacak bir ilçe Melikgazi. Özellikle Korona’dan dolayı Melikgazi ilçesi çok güzel tedbirler alarak fırınlar, manavlar, kasaplar, alışveriş merkezleri 70 kişilik denetle ekibiyle halkın içinde olduğunu gördüklerini söylediler” diye yürekten sevgiyle anlatıyordu.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar