igf2
İGF1
Gülizar Gülebak

Gülizar Gülebak

İGF Haber Ajansı (İGFA) heyecanı

Yazıma biz büyük bir aileyiz diyerek başlamak istiyorum.

Peki, neden mi? böyle başlıyorum.

Yazımı okumaya başlamadan önce bir bardak çayınızı veya kahvenizi doldurmayı unutmayın!

Haydi! Sıcacık içeceklerimizi yudumlayarak başlayalım sohbet etmeye..

Türkiye İnternet Gazeteciler Federasyonu Batıdan – Doğuya, Kuzeyden – Güneye her bölgede bir araya gelmiş gazetecilerle kuruldu. Genel Merkezi ise Bursa’da yer alıyor.

Teknolojinin bu kadar gelişmiş ve hayatımızın içinde aktif rol alması bir çok merdiven altı mesleklerinde ortaya çıkmasına neden oldu. Durum bu olunca biz gerçek gazeteciler ilk darbeyi yiyen sektör olduk.

Kamuoyunu yanlış bilgilendirecek içerikleri üreterek mesleğimizi lekeleyenlere karşıdır bu dik duruşumuz.

Yerel yönetimleri tehdit ederek ücret talep eden bu kişiler yetmezmiş gibi yerel yönetimlerin destekleriyle barınıyor arsızlaştırılıyor.

Buna karşılık yönetiminde Genel Sekreter görevini yaptığım Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak İGF Ajans Komisyonu kurduk. Bu komisyonla faaliyete giren İGF Haber Ajansı, İGF Reklam Ajansı, İGF TV ve www.igfhaber.com’dan yazımı okuyorsunuz

Burada yazarak gazeteci meslektaşlarımla ve sizlerle düşüncelerimi paylaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

İgfhaber.com biz gazetecilere can suyu olacak.

Nasıl olacak bu diye merak ediyorsunuz değil mi?

Onu da size kısaca açıklamak istiyorum.

İgfhaber.com 81 ilimizde de çalışmalarına başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarla aramızda bir köprü olmaya hazır. Reklam gelirlerimiz bu ajansla daha çok artacak ve özel haberlerimiz daha çok okuyucu kitlesine ulaşmış olacak.

Bu açıklama bile heyecanlandırıyor değil mi?

Bu düşüncenin planlanması sürecinde hazırlık sürecinde bende çok heyecanlandım.

Çünkü merdiven altı sitelerle gelir kaynağımızı paylaşmak artık zoruma gidiyor. Bir çok gazeteci çalışanın hakkına emeğine giren bu kişiler barınamadıkça azalmaya başlayacağına inanıyorum.

Sizleri çok fazla sıkmadım umarım heyecanım satırlarıma yansımış mı dersiniz? Umarım yansımıştır da sizlerde benim gibi heyecanlanmışsınızdır.

İgfhaber.com’un kuruluş sürecinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Emekleriniz göz ardı edilemez aylarca bölge bölge dolaşıp herkesi dinlediniz. Her ücra noktaya ulaştınız ve bugün yayındasınız sizlere gurur duymamak mümkün olamaz.

Musmutlu sağlıklı günler dilerim...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar