İGF1

Siirt’in her kuruşu, Siirtliye harcanıyor (İGF TV Özel Röportaj)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirt’in her kuruşu, Siirtliye harcanıyor (İGF TV Özel Röportaj)
Kayyuma devredilen Siirt Belediyesi’nin başkan vekilliğini yürüten Vali Osman Hacıbektaşoğlu, devletin aktardığı her kuruşun terör örgütlerine değil, Siirtliye gittiğini söyledi.

BURSA (İGFA) - Türkiye’nin yeni ekranı İGF TV’de canlı olarak Gazeteci Aysın Komitgan’ın sunumuyla yayımlanan "Memleket Meydanı" programının ilk konukları İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir ile Siirt Valisi ve Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu konuk oldu.

İNTERNET YASASI İÇİN YOĞUN MESAİ

İGF Genel Başkanı Mesut Demir, 4 Ocak itibariyle İnternet Gazetecileri Federasyonu Haber Ajansı’nın (İGFA) abonelerle buluştuğunu kaydetti. İGF TV’nin de bugün itibariyle yayına başladığını kaydeden Demir, en önemli gündem maddesi olan İnternet Yasası ile ilgili çalışmaların sürdüğünü vurgularken, “Ankara’da temaslarımız devam ediyor. Amacımız Mart ayı içerisinde İnternet Yasası’nın Meclis’e gelmesidir. Yoğun bir diplomasi trafiğini federasyonumuzun kıymetli yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sürdürüyoruz” diye konuştu.

İGF TV'DE "MEMLEKET MESELESİ"
PROGRAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇİFTÇİLERE DESTEKLER VAR

Siirt Valisi ve Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu da, kendi şehrindeki basın mensuplarının üye olduğu Siirt Gazeteciler Cemiyeti’nin de içinde bulunduğu İGF’ye başarılar diledi. Siirt’in farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını aktaran Hacıbektaşoğlu, “Eğitim ve kültür kentiyiz. Tarım ve hayvancılık ile sanayi alanında da önemli yatırımlar var. Madenköy’de büyük bir maden işletmesi var. Şirvan ilçemizden de iş gücü sağlanıyor. Çinkomuz da önemli bir değerimiz. Siirt’te kıymetli maden yataklarımız var. Meyvecilik ve fıstıkçılık anlamında da katkılar sağladılar” açıklamasında bulundu. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğiyle ilgili desteklerin de sürdüğünü kaydeden Vali Hacıbektaşoğlu, 150 bin liraya kadar destek sağlandığını vurguladı.

KAYYUM ATANMASININ NEDENİ TEK....

Vali olarak atandığı Siirt’te kayyum olarak Belediye Başkan Vekilliğini de yürüten Osman Hacıbektaşoğlu, yaşanan süreci anlatırken, “Devletimizin kayyum olarak bizleri atamasının tek bir nedeni var. O da terör örgütüne kaynak aktarılmasıdır. Ayrıca terör örgütlerinin evlatlarımızı dağa kaçırmasının önüne geçilmesi için bu atama yapılmıştır. Şimdi devletin kaynakları kuruşu kuruşuna Siirtlilere aktarılıyor” dedi.

PROJELER PEŞİ SIRA GELİYOR

Siirt’te hayata geçen ve geçecek projeler hakkında da bilgi aktaran Hacıbektaşoğlu, “Yetersiz bir arıtma tesisimiz var ilk olarak bu projeyi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü marifetiyle bu sene içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca atık su arıtma tesisiyle ilgili de İller Bankası’yla temaslarımız sürüyor. Park ve bahçelerimizi yaşamaktan keyif aldığımız yerlere dönüştürme projemiz var. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı projemizi geliştiriyoruz. 20 mahalleye en az 1 spor tesisi taahhüdümüz var. Bunun için de çalışmalara başladık. Güreş Caddesi projesi ihaleye çıkmadan önce vatandaşlarımıza sorulacak farklı alternatifler olacak. O proje de bu yıl içerisinde tamamlanacak. Belediyeye vatandaş ve muhtarlardan gelen her talep kayıt altına alınıp, takip ediliyor. Ne zaman karşılanması gerekiyorsa, o zaman karşılanıyor” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ VATANDAŞLARLA YAPACAĞIZ

Siirt için en önemli projeler arasında yer alan kentsel dönüşüm konusuna dair de açıklamalarda bulunan Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, “Alan, Bakır, Sakarya mahallelerinde, eski Siirt tarafında kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Her anını vatandaşlarımızla paylaşarak projemize şekil vereceğiz” dedi.

VAKA SAYILARINDA EN DÜŞÜK İLLER ARASINDAYIZ

Siirt’in Koronavirüs vaka sayılarının en düşük olduğu iller arasında yer aldığını aktaran Vali Hacıbektaşoğlu, “Aralık ayına göre yüzde 90-95 oranında bir düşüş var. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm Siirtlilere teşekkür ederim. Normalleşme sürecine biz de başlayacağız. Yüz yüze eğitime köy okullarında başladık. Önümüzdeki süreçte aldığımız tedbirleri gevşetmeyi düşünüyoruz” açıklamasında bulundu. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mardin’de EBA mobil destek aracı hizmetteÖnceki Haber

Mardin’de EBA mobil destek aracı hizmett...

Malatya’da aranan 46 kişi yakalandıSonraki Haber

Malatya’da aranan 46 kişi yakalandı

Yorum Yazın

Bakan Koca haritayı paylaştı: "Tamamının mavi olması için çalışacağız"
Son 24 saatte 11 bin 837 yeni vaka
Kuzey Kıbrıs’ta taşımacılardan büyük eylem
Koronavirüs risk haritasında dikkat çeken 2 il
İnsan Hakları Eylem Planı açıklandı
Kılıçdaroğlu: "Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek hepimiz mutlu olacağız"
Şırnak'tan acı haber!
İhracatta şubat ayı rekoru kırıldı!
Bakan Varank'tan büyüme açıklaması
Bakan açıkladı! 5 Mart'ta hesaplara yatacak
MHP lideri Bahçeli: HDP'nin kapatılması acildir !
“Hasankeyf, Türkiye’nin kalbi olacak”
TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa değerlendirmesi
CHP'li Toprak: 500 liralık yeni banknotlara hazırlık yapılıyor
Dikkat kar dönüyor!
Bakan Soylu: Yeni ve daha yoğun denetim modeline geçiyoruz
Sivas’ta işbaşı eğitimle 279 kişilik istihdam fırsatı
Bakan Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması
İllerin haftalık vaka sayıları açıklandı
Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar