İGF1

Bahçeli'den AYM çıkışı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Bu Anayasa Mahkemesi kime hizmet etmektedir? Yurt dışında yaşayan bir casusun ne hakkı vardır ki ihlal edilmiş olsun. Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi olmayacaksa derhal kendisini feshetsin, başındaki zat da gecikmeden istifa etsin." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Terörü hilafsız kınamayanlar terörün koçbaşıdır.

 Kandil'e bir şafak vakti Türk'ün şanlı bayrağı asılmalı, terörün ele başları mağaralarına gömülmelidir. Sincar'ın kısa süre içinde yerle bir edilmesi artık hayat memat konusudur.

 Teröristler ya bu millete hesap verecek ya da azdan az, çoktan çok gidecek, hainlerin kafaları koparılacaktır. yardım ve yataklık yapan iş birlikçiler, eli ve vicdanı kanlı teröristler düşünecektir. Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler. Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti. Tarihlere sorun ki bize 'Ölmez Türk' derler.

 İnsan hakları dediler, özgürlük masalına sığındılar, öyle bir noktaya gelinmiştir ki Türkiyemiz ne pahasına olursa olsun terör örgütüyle hesaplaşmak, bu kanlı sayfayı kapatmak zorundadır. Devletimize bu mücadelede desteğimiz tam ve tartışmasızdır.

Artık bir karar arifesindeyiz. Cumhuriyet'in 100. yıl dönümüne terörü bitirmiş, bölücülüğü yenmiş bir şekilde ulaşmak durumundayız. Şühedaya vefamız, ecdada bağlılık yeminimizdir. Evlatlarımızın kurşun yediği yerde terör ele başları sallandırılmazsa öfkemiz dinmeyecek. 

Türk devletinin ekmeğini yiyen sonra bu devletin varlığına diş bileyen, teröristlere güzellemeler yapan siyasi terör safralarının yakalarından tutmak her muhterem milletvekili için namus meselesidir. 

Bebek katiline sayın diyen milletvekilleri istemiyoruz. Teröriste gerilla diyen milletvekillerine katlanamıyoruz. Terörist cenazelerine katılan hainlere milletvekilliği haramdır. Yeter artık sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı. İp inceldiği kadar inceldi, kopacağı varsa zaten kopacaktır.

HDP'nin kapatılmasına yönelik 3 maymunu oynayan kimdir? HDP kapatılmadan PKK'nın ayağını TBMM'den kesmenin yolunu bilen bir aslan parçası var mı? Taviz verilmeden alayının üstüne gidilmesini temenni ediyorum. HDP'lilerin milletin vergileriyle aldığı maaş haramdır. HDP'nin kapatılmasında zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına zarardır.

CHP yönetimine sesleniyorum, korkmayın, çekinmeyin. HDP'ye ve bölücü terör örgütüne verilmiş bir sözünüz yoksa terörist demek, cani demek size millet nezdinde itibar kazandıracaktır.

 Demirtaş'ı neredeyse kahraman haline getiren sözde aydınlar, Gara'ya ne diyorsunuz? Mutlu azınlık nasıl yaklaşıyor? Beyzadelere soruyorum, nasıl havalar güzel mi orada? Ortamlarınızda Boğaz'a bakıp demlenirken insan haklarını da meze yapıyor musunuz?

CHP'yle İP rahat olsunlar. Olacaklar da zorlarına gitmez. MHP Siyasi Partiler Kanunu'nun 100. maddesinden kaynaklanan hakkını kullanacaktır.

AYM ÇIKIŞI

 Bu Anayasa Mahkemesi kime hizmet etmektedir? Yurt dışında yaşayan bir casusun ne hakkı vardır ki ihlal edilmiş olsun. Anayasa Mahkemesi milletin mahkemesi olmayacaksa derhal kendisini feshetsin, başındaki zat da gecikmeden istifa etsin.

BABACAN'A TEPKİ

Sen git önce kendini tartışmayı dene. Siyasi dönekliğini tartışmayı iste. İlk 4 maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı. Babacan'ı uyarıyorum, böyle giderse tarihin ve milletin hışmından kurtulamaz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sivas Kangal İlçe Eğitim Müdürü yüreklere su serptiÖnceki Haber

Sivas Kangal İlçe Eğitim Müdürü yürekler...

Aksaray Jandarma’dan ihtiyaç sahiplerine anlamlı yardımSonraki Haber

Aksaray Jandarma’dan ihtiyaç sahiplerine...

Yorum Yazın

Koronavirüs risk haritasında dikkat çeken 2 il
Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı
Kılıçdaroğlu: "Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek hepimiz mutlu olacağız"
Şırnak'tan acı haber!
İhracatta şubat ayı rekoru kırıldı!
Bakan Varank'tan büyüme açıklaması
Bakan açıkladı! 5 Mart'ta hesaplara yatacak
MHP lideri Bahçeli: HDP'nin kapatılması acildir !
“Hasankeyf, Türkiye’nin kalbi olacak”
TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa değerlendirmesi
CHP'li Toprak: 500 liralık yeni banknotlara hazırlık yapılıyor
Dikkat kar dönüyor!
Bakan Soylu: Yeni ve daha yoğun denetim modeline geçiyoruz
Sivas’ta işbaşı eğitimle 279 kişilik istihdam fırsatı
Bakan Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması
İllerin haftalık vaka sayıları açıklandı
Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıkladı
Son 24 saatte 9 bin 891 yeni vaka
İşte Türkiye'nin il il risk haritası

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar