Hava Durumu

Bursalı mimarlardan ulusal sergi

2022/ XVIII. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin organizasyonuyla BAOB Üst Fuaye alanında düzenlenen kokteyl ile izlenime açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2022 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2022 14:24
https://www.igfhaber.com
Bursalı mimarlardan ulusal sergi

BURSA (İGFA) - 1988’den başlayarak iki yılda bir gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programı, Türkiye’deki mimarlık üretiminin ardındaki 30 yılı aşan varlığıyla köklü bir kurumsal destek sağlıyor. TMMOB Mimarlar Odası’nın verdiği ödüller ile mimarlığın aslında kültürel bir etkinlik olduğu vurgulanırken, değerlendirme ölçütlerine dayanarak, seçkin olanın sıradan olandan ayrılabileceği kamuoyuna iletilmek isteniyor.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, uluslararası tanınırlığa da olanak sağlıyor. Türkiye mimarlığını uluslararası ortamlarda temsil etmek üzere önemli mimarlık ödül seçkilerine aday gösterilecek mimarlar ve ürünler, programda ödül alan mimarlar ve ödül adayları arasından seçiliyor. Program kapsamında ödül alan eserler, Ağa Han Mimarlık Ödülü ve Mies van der Rohe Çağdaş Mimarlık Ödülleri gibi uluslararası programlarda doğal ödül adayı olarak da belirlenebiliyor.

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, ödüllerin maddi karşılığı bulunmadığını belirterek, “Programa katılan ve ayrıca seçici kurul ile belirlenen mimarların ürünleri ilk olarak Ankara’da sergilenmekte ve bu sergi bir sonraki ödül dönemine kadar, oluşturulan program çerçevesinde, yurt içinde ve dışında birçok kente ve etkinliğe taşınmaktadır. Biz de bu kapsamda sergiyi Bursalı meslektaşlarımız için kentimize getirdik. Hepimize vizyon katacak projelerden oluşan sergimiz, 31 Temmuz 2022 tarihine kadar gezilebilir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.