Hava Durumu

Bursa'da 'halk sağlığı' tehidi!

Bursa'da Doğancı ve Nilüfer Barajları arasında yer alan Hidroelektrik Santrali'nde (HES) bulunan foseptik çukurunun taşarak Nilüfer Çayı'na, dolayısıyla şebeke suyuna karışması halk sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.09.2023 15:42
Haber Güncellenme Tarihi: 15.09.2023 15:42
Bursa'da 'halk sağlığı' tehidi!

Yolcu TV Haber / BURSA (İGFA) - Bursa'da Doğancı ve Nilüfer Barajları arasında yer alan Hidroelektrik Santrali'nde (HES)  bulunan Foseptik Çukurunun taşarak Nilüfer Çayı'na karışması halk sağlığını tehdit ediyor.

Bölgedeki elektrik ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan santralde bulunan Foseptik Çukurunun taşarak şebeke suyuna karıştığını ve bu durumun halk sağlığını önemli ölçüde tehdit ettiğini vurgulayan HES yetkilileri; "BUSKİ'ye bu vahim olayla ilgili bilgi verdik ve Foseptik Çukurunun boşaltılması gerektiğini aksi takdirde içme suyu ihtiyacını Nilüfer Çayı'ndan karşılayan ilçelerdeki vatandaşların sağlığı için ciddi şekilde tehlike tehlike arz ettiğini belirttik. Ne var ki BUSKİ, büyük bir skandala imza atarak işlerinin çok yoğun olduğunu ve kendi başımızın çaresine bakmamızı söyledi. Buradan yetkililere sesleniyoruz: İçme suyundaki kirlilik dolayısıyla salgın hastalıkların ortaya çıkması durumunda nasıl hesap vereceksiniz? Yetkililerden soruna biran önce çare bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.

Bölgedeki köylerde yaşayan vatandaşlar ise yetkililerin foseptik çukurundaki taşkınlığa acil bir şekilde müdahale ermesi gerektiğini aksi takdirde içme suyundaki kirlilik dolayısıyla salgın hastalıkların önüne geçmekte güçlük çekileceğinin altını çizdi.

Kaynak: İGFA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.