Hava Durumu

Kocaeli'den kriz yönetimi eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, personelin vatandaşlarla iletişimini güçlendirmek için “Kriz Yönetimi ve İletişim” konulu eğitim verdi

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2023 10:53
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2023 10:53
Kaynak: İGFA
Kocaeli'den kriz yönetimi eğitimi

KOCAELİ (İGFA) - Vatandaşa daha etkin ve kaliteli hizmet sunulmasını sağlamak adına personele yönelik eğitimlerini aralıksız sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, son olarak İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan personele “Kriz Yönetimi ve İletişim” konulu eğitim verdi.  Eğitim programının önemi ve amacı hakkında bilgiler veren İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Bayram Bayram, “Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek ve kriz anlarında daha etkin çalışabilmek için bu eğitimi düzenledik” açıklamasında bulundu.

ÖNEMLİ BİLGİLER AKTARILDI

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitimde Davranış Bilimleri Uzmanı Ziya Ustaoğlu, “Kriz Nedir?”, “Örgütsel Anlamda Kriz”, “Kriz Türleri”, Krizin Özellikleri”, “Kriz Döneminde Karar Verme Aşamaları ve Modelleri”, “Kriz Yönetim Süreci”, “İletişim Süresinde Sorumluluk Bilinci”, “Kriz Durumlarında Stres Yönetimi”, “Sosyal Medya ve Sosyal Ağlar”, “Medya Takibi”, “Kriz Dönemi Planlamaları”, “Problem Çözme ve Takım Olma” konularında bilgiler aktararak, katılımcılara alınması gereken önlemler konusunda sunumlar yaptı.

“DERT DAİMA İNSANA YOL GÖSTERİR”

Kriz esnasında süreci en etkili şekilde yönetebilme konusunda bilgi, yetenek ve donanıma sahip olabilmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Ustaoğlu, eğitimi Hz. Mevlana’nın “Dert daima insana yol gösterir” sözüyle tamamladı. Eğitimin oldukça verimli geçtiğini belirten personeller, desteklerinden dolayı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na teşekkür etti.

Kaynak: İGFA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.