Hava Durumu

ERÜ'de mezuniyet heyecanı

Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 15. dönem mezunlarını verdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2024 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2024 09:38
Kaynak: İGFA
ERÜ'de mezuniyet heyecanı

KAYSERİ (İGFA) - Program çerçevesinde 97 öğrenci mezun oldu. Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Genel Sekreter Prof. Dr. İbrahim Narin, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Püsküllü, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet ERŞAN, SGK il Müdürü Mustafa Türkoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Afşın Alper Cerit, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Burcu Ünlü Endirlik ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet CEYLAN, TEB Denetleme Kurulu Başkanı Oğuzhan Ulutaş, 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Genel Sekreteri Bilge Kaan AKBULUT, Hayırsever Kılıçer Ailesi ile akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, konuşmasına Eczacılık Fakültesine her zaman destek veren Hayırsever Kılıçer Ailesi’ne teşekkür ederek başladı. Erciyes Üniversitesi’nin tüm insanlığa bilimsel katkılar sunan bir üniversite olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Altun, “Erciyes Üniversitesi olarak bizler, samimi olarak bilimden yana hareketle insanlık namına örnekler ile ülkesini temsil eden önemli bir yükseköğretim kurumuyuz. Bunu yaparken de ismimiz gibi Erciyes Dağı’mızı bir zirve olarak hedef alıyoruz” dedi.

Konuşmasında mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Altun, şunları kaydetti: “Sevgili gençler; bu günler çok çabuk geçer. Nasıl ki üniversiteye gelişinizden bugüne nasıl beş yıl oldu? diye soruyorsunuz. Mezuniyetten sonrada şunu soracaksınız; ne çabuk geçti otuz yıl diyeceksiniz. Onun için şunu hiçbir zaman unutmayın ömür boyu öğrenme devam ediyor. Hiçbir zaman eğitim ve öğretim den uzak kalmamalısınız. Kendinizi yenileme anlamında, ar-ge ve inovasyon anlamında güncel bilgiler içerisinde tutmanız gerekiyor.”

Konuşmasında mezun öğrencilerden ailelerini alkışlamalarını isteyen Rektör Prof. Dr. Altun, “Değerli mezunlarımız; meslek hayatınızı sevdiğiniz kadar, ülkenizi de sevin. Çünkü ülke ve meslek sevgisi sizleri her zaman daha büyük başarılara çekecektir” şeklinde konuştu. Dekan Prof. Dr. Orhan Püsküllü, ''Fakültemizin, 15. Dönem mezunlarını, sizlerle birlikte uğurlamaktan, son derece sevinçli, heyecanlı ve gururluyuz. 2005 yılında eğitimine başlayan fakültemiz, bu dönem 97 mezunuyla birlikte, bugüne kadar toplam 890 mezun vermiştir. Fakültemiz; 59 Eczacılık Fakültesi içerisinde, tam akredite olan 14 Fakülteden biridir. Akreditasyon; eğitimde kalitenin, yetkinleştirmenin ve sürekli iyileşmenin en önemli ölçütlerinden birisidir. Fakültemiz, bu bilinçle, eğitimin yanı sıra, bilimsel çalışmalarıyla, ulusal ve uluslararası tanınan, hasta odaklı ve güncel eczacılık uygulamalarını benimsemiş, araştırmacı, çalışkan ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, nitelikli eczacılar yetiştirmeyi hedeflemiştir'' şeklinde konuştu ve mezun olan öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

TEB Denetleme Kurulu Başkanı ve 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Genel Sekreteri de birer konuşma yaparak mezun olan öğrencileri tebrik etti. Konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları verildi. Mezuniyet töreni dönem birincisi Mustafa Mert Erciyas’ın mezuniyet kütüğüne plaket çakması, mezun öğrenciler tarafından eczacı yemini edilmesi ve hep birlikte keplerin havaya fırlatmasıyla son buldu. 

Kaynak: İGFA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.